Orbánnal is találkozik a grúz miniszterelnök Budapesten
Kedden látogat Budapestre Irakli Garibasvili grúz miniszterelnök. Találkozik Orbán Viktorral, közös sajtónyilatkozatot is tesz a két fél.
Kedden látogat Budapestre Irakli Garibasvili grúz miniszterelnök. Találkozik Orbán Viktorral, közös sajtónyilatkozatot is tesz a két fél.
Magyarország elengedni látszik a konfliktust az amerikaiakkal - ez vehető ki Szijjártó Péter 444-nek adott interjújából. A miniszter a Goodfriend-ügyet lezártnak tekinti, az új nagykövet érkezését lehetőségnek tekinti. A külgazdasági és külügyi tárca vezetője a múltban sokszor találkozott Habony Árpáddal, de nem tudja, mi a pozíciója. Szijjártó eredményesnek értékeli a keleti nyitást annak ellenére, hogy az Ázsiába irányuló export nem nőtt jobban, mint az export általában. Arról is beszélt, hogy medencés villája nem járult hozzá a Fidesz népszerűségvesztéséhez. A szóban forgó házat egyébként idén felújítják.
Az új román elnök stratégiaalkotásra szólít fel az oktatás és az alkotmányosság területén. Románia nem Keletre nyit.
Európai érdek a lehető legszorosabb együttműködés Kínával, ezért is nagy siker, hogy a Bank of China Budapesten nyitotta meg kelet-közép-európai regionális központját – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten, a kínai nagybank fióktelepének ünnepélyes megnyitóján.
Kovács László, az MSZP külügyi kabinetvezetője szerint az ukrajnai intervenciók miatti uniós szankciók kritizálása, vagy a paksi bővítés ügye után az Egyesült Államoknak elfogyott a türelme, lépett, ezt pedig a kormány rendkívül szerencsétlenül kezelte. A külpolitikában Kovács szerint 2010 után egyértelműen kedvezőtlen fordulat történt.
Magyar kereskdeőház nyílik Mongóliában, a keleti országgal 2012-bem összesen 7 millió dollár kereskedelmi forgalmat bonyolítottunk.
A félnótás országok számára kitalált értékelvű külpolitikáról szóló fejtegetéstől Orbán Viktor néhány hét alatt addig jutott, hogy kijelentette: Juncker a mi elnökünk, támogatni kell a munkáját – ezt az ívet is felvázolja a HVG összeállítása.
Csányi Sándor OTP-vezér a meccsek alatt nem beszél üzleti ügyekről Orbán Viktorral, soha nem érezte, hogy a kormányfő "zsugorítaná" a bankvilágot, a banki elszámoltatás inkább "elszámolás" szerinte, az ország felértékelődésében pedig bízik. A Hír24-nek adott interjújában azt is elmondta: nem kifizetődő rosszban lenni az Egyesült Államokkal, az EU-ból pedig kizárt, hogy kilépjünk.
Egy budapesti utazási iroda a megszállt Hegyi-Karabahba szervez utakat, ami Azerbajdzsán szerint illegális, és sérti országuk területi egységét. Budapesti nagykövetségükön keresztül vizsgálatot kezdeményeznek.
Oroszország a probléma része, de a megoldás részévé is kell válnia – ezt mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Magyar Nemzetnek, mielőtt elutazott Moszkvába.
Akkor most a keleti nyitás forró krumpli vagy kihűlt pite? Méltasson-e Orbán egy volt KGB-ügynököt? Mik az előzményei a 200 azeri diák fogadásának, az esetleges magyar egyetem nyitásának Azerbajdzsánban?
Orosz lapok szerint az orosz diplomácia nagy sikere, hogy a magyarok zöld lámpát adtak a Déli Áramlat megépítésének. Kérdés, hogy a magyar vezetés továbbmegy-e a nyilatkozatoknál. Arra is felhívták a figyelmet, hogy Magyarország egyszer sem élt vétójoggal az Oroszország elleni szankciók megakadályozása érdekében.
Az azeri-magyar szakácskönyv kiadása szerinte a két ország közötti barátság megnyilvánulása – mondta a külgazdasági- és külügyminiszter Azerbajdzsánban. A könyvet a volt azeri elnök, Hejdar Alijev nevét viselő alapítvány adta ki.
Az ukrán válság kitörését követően el kell fogadnunk, hogy nem lehet úgy üzletelni, mint korábban. Aki így tesz, és "oroszbarátkozik", idővel a politikai kontextuson kívül találja magát. Bele kell törődnünk, hogy az orosz-európai reláció egy időre meglazul. Deák András György, Oroszország-szakértő, az MTA Világgazdasági Intézetének munkatársa írása.
Kelet vagy Nyugat? Mérlegre tettük, hogy ha pusztán a pénzügyi oldalát, pragmatikusan nézzük, akkor Putyin orosz elnöknek (és a kínai elnöknek) vagy Juncker, az Európai Bizottság elnökének (és az amerikai elnöknek) az ölelése lehet-e kifizetődőbb Magyarország számára.
Ne nőjön össze, ami nem tartozik össze. Szét kell válnunk, és erre egy békés, külső katonai intervenció teremthet alkalmat.
Egy vállalkozó megelégelte, hogy egyes kínai kereskedők nyomokban sem fizetnek adót, a számla olyan ritka tőlük, mint a fehér holló, ha pedig akad is, néha kínai nyomdában előállított, sorszám nélküli, szabálytalan, esetleg képeslap hátoldalát használják erre. Időpontot kért és kapott a nemzetgazdasági minisztertől, elmondta, hol lehetne fülön csípni az adócsalást nagyüzemben nyomó távol-keleti árusokat, erre az adóhatóság egyik elitegysége két hét múlva hozzá szállt ki ellenőrzésre. Ezermilliárdok nyomában.
A "nemzetközi szocialista munkamegosztást" hivatott hitelekkel megolajozni a moszkvai székhelyű bank, cél a népgazdasági tervek koordinációja is. Tagságunk megújítását szeretné az Orbán-kormány.
Új világrend alakul a szemünk láttára – mondta a külügyminisztérium helyettes vezetője.
A kormány egyre inkább keleti gazdasági modellek felé kacsintgat, arra hivatkozva, hogy a „nyugati világ” válságban van. De vajon tényleg boldogabbak az oroszok vagy a kínaiak?